Rynek kredytów samochodowych

Open Finance przygotowało raport dotyczący rynku kredytów samochodowych.   Jego wyniki nie są w żaden sposób zaskakujące. Tak jak spodziewali się analitycy, ostatni kwartał roku 2011 był bardzo zły – aż o 25% gorszy, niż ostatni kwartał 2010.

W sumie w ostatnim kwartale 2011 udzielono 17 tysięcy kredytów, których ogólna wartość wynosiła 755 milionów złotych. Wartościowo udzielono ich mniej aż o 23%! Takie wyniki stanowią poważny cios dla całej branży samochodowej, jak również banków. Ostatni kwartał 2011 roku był w sumie najgorszym od początku 2010 roku.  Temu wszystkiemu towarzyszy znaczące obniżenie średniej wysokości kredytów samochodowych. Zanosi się, że rok 2012 będzie jeszcze trudniejszy.

Polacy będą wnioskowali o kredyty samochodowe, ale na samochody używane. Wszyscy obawiamy się sytuacji gospodarczej i zmian rynkowych, dlatego na razie rezygnujemy z kupowania aut nowych. Naszym celem pozostają auta używane. Z pewnością bardzo ciekawym źródłem informacji będzie raport za pierwszy kwartał 2012.

3 Replies to “Rynek kredytów samochodowych”

  1. Sytuacja na rynku kredytów samochodowych może być tylko coraz gorsza – nie spodziewałbym się zmian na lepsze. Zresztą sami zwróćcie uwagę na kolejne kroki rządu, banków – sami zmierzają do minimalizacji liczby kredytów. Dla banków może to być dramatyczna sytuacja.

  2. I będzie jeszcze gorzej. Nikt nie chce aut nowych – zresztą ich zakup jest kompletnie pozbawiony opłacalności, więc po co po nie sięgać?

  3. Rynek nie wygląda dobrze i nie ma w tym żadnej tajemnicy. Wręcz przeciwnie – jest coraz gorzej. Jeśli na rynku nie dojdzie do poważnych zmian, to nie możemy oczekiwać zmian w branży samochodów. Będzie tylko gorzej – szczególnie pod względem kosztów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*