Rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

W przypadku gdy klient samodzielnie zajmuje się sprowadzeniem samochodu z Niemiec, zmuszony jest do dopełnienia szeregu formalności, które będą niezbędne ku temu, by móc się poruszać legalnie takim autem po polskich drogach.

Jak najbardziej auto kupowane samodzielnie w Niemczech można finansować kredytem samochodowym. W tym przypadku kredyt samochodowy wymaga dokumentu potwierdzającego zawarcie transakcji – np. faktury czy też umowy kupna-sprzedaży. Kolejnym etapem jest rejestracja auta w Polsce. Konieczne jest posiadanie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz zaświadczenia o wymeldowaniu pojazdu. Na każdym etapie rejestracji, nowy właściciel auta musi posiadać aktualny przegląd techniczny. W ciągu 14 dni należy opłacić cło – jego wysokość uzależniona jest od pojemności silnika.

Następnie konieczna będzie wizyta w Urzędzie Skarbowym, gdzie należy wypełnić dokument VAT-24, a na sam koniec należy jeszcze udać się do właściwego wydziału komunikacji, gdzie ostatecznie nasze auto przejdzie przez wszystkie procedury. Wówczas jest zarejestrowane i przygotowane do poruszania się po Polsce.

2 Replies to “Rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec”

  1. Czyli wcale nie jest tak trudno. Przecież nie jest to jakieś wymagające, a jeśli auto uda się sprowadzić bardzo tanio, to zysk jest bardzo duży – takie jest przynajmniej moje zdanie…

  2. Wygląda to dosyć prosto – a wszyscy twierdzą, że załatwianie takich formalności jest problemem. Śmiać mi się z nich chce… Nie dawajcie się oszukiwać – za rejestrację auta wcale nie musicie płacić “specjalistom”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*