Ranking kredytów samochodowych 2012

Oferty kredytów samochodowych dynamicznie się zmieniają i w zasadzie każdy kolejny miesiąc przynosi zmiany na stanowisku lidera. W 2012 roku również pojawiają się kolejne promocje. Zmienianie jest oprocentowanie kredytów, jak również wysokość marży. Na jakie oferty liczyć możemy aktualnie?
Ranking przygotowany przez Totalmoney wskazuje tylko jednego lidera – jest nim Getin bank. Analitycy przeprowadzili analizę, w której klient wnioskuje o zakup auta z kredytem w wysokości 60 tyś złotych, cena samochodu to 75 tyś, a okres spłaty to 4 lata. W przypadku Getin Banku całkowity koszt kredytu wynosił 10973 złote, natomiast koszty konkurencji były już znacznie wyższe. Multibank, który zajmuje w rankingu drugie miejsce to 12329 złotych kosztów kredytu. Kolejna pozycja to Alior bank, gdzie koszt to 12404 zł. Dla porównania, w przypadku Raiffeisen bank koszt to aż 20377 złotych!

Różnica jest ogromna i dokładnie pokazuje jak ważne przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę jest ich dokładne porównanie. Nie zawsze szybki kredyt samochodowy będzie dobrym pomysłem.

2 Replies to “Ranking kredytów samochodowych 2012”

  1. Ten ranking pokazuje, że ludzie są naiwni. Raiffeisen ma w ogóle klientów?
    Tak wysokie koszty? Kto tam w ogóle się pojawia? Wiedziałem, że Getin jest liderem pod tym względem, ale różnice są aż tak duże? Brawo!

  2. Różnice są ogromne… Ten kto korzysta z pierwszego znalezionego kredytu jest człowiekiem mega naiwnym. Uważajcie! Kredyt to nie zabawa, tylko zobowiązanie na lata. Jeśli nie chcecie mieć problemów, to zwyczajnie szukajcie i róbcie porównania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*