Pożyczka hipoteczna na samochód?

Kredyt samochodowy jest kredytem celowym i pozwala na zakup auta, na bardzo korzystnych warunkach. Koszty tego kredytu są niewielkie, ale co ciekawe – istnieje inny, nawet bardziej opłacalny sposób finansowania zakupu samochodu.

Owym sposobem jest pożyczka hipoteczna – produkt kredytowy, który w Polsce nie jest tak powszechnie wykorzystywany, ale wciąż świadomość jego istnienia rośnie. Na czym to dokładnie polega? Otóż klient, który posiada nieruchomość, może pod jej zastaw otrzymać pożyczkę na dowolny cel, tak więc jak najbardziej może kupić auto, bez konieczności dostarczania dokumentów potwierdzających to.  Kredyt hipoteczny jest jedynie o 1-2 punkty procentowe tańszy.  Odsetki przy pożyczce hipotecznej będą wynosiły 8-10% w skali roku. W przypadku kredytu samochodowego będzie to co najmniej 10%. Oczywiście ustanawianie hipoteki ma sens tylko przy znaczących sumach, a nie przy zakupie auta, którego koszt wynosi 10-20 tysięcy.

Pamiętajmy, że hipoteka to wiele dodatkowych kosztów, tak więc nie zawsze będzie to opłacalne. Tak więc w wielu przypadkach kredyt samochodowy może być lepszym rozwiązaniem.

2 Replies to “Pożyczka hipoteczna na samochód?”

  1. Nie wiem czy to ma sens. Ja uważam, że nie. Pożyczka hipoteczna? Ile to problemów. Naprawdę by to miało sens oszczędności muszą być bardzo wysokie. Na razie raczej nie są ;/

  2. Opłaca się, ale tylko przy wysokim kredycie, co najmniej na 50 tysięcy. Przy niższych raczej nie ma sensu, bo koszty hipoteki są wysokie, a poza tym to całe załatwianie… Przecież to trwa wieczność…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*