Polecany kredyt samochodowy na oświadczenie

Kupić w dzisiejszych czasach samochód to żaden problem. Na rynku jest mnóstwo ofert, w związku z czym każdy znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla siebie – bez względu na to czy chce nabyć nowe, czy też używane auto. Osoby zdecydowane na tę pierwszą opcję najczęściej korzystają z ofert salonów samochodowych na kredyty.

Jest to o tyle wygodne, że w sytuacji nie posiadania wystarczającej ilości gotówki formalności związane z zaciągnięciem kredytu można załatwić na miejscu, bez konieczności osobistego fatygowania się do banku. Kierowcy o nieco bardziej zasobnych portfelach mogą tutaj skorzystać z rozwiązania jakim jest kredyt 50/50. Cieszy się on dość dużą popularnością. Polega na tym, że w momencie podpisywania umowy klient wpłaca połowę wartości samochodu. Po roku natomiast oddaje drugą część – przy czym rata ta nie jest oprocentowana. Istnieje również możliwość spłacania tej drugiej raty w standardowym trybie – czyli w formie zwykłego kredytu rozłożonego w tym przypadku na 12 rat (w przypadku wybrania tej właśnie opcji naliczane są odsetki). Kredyt 50/50 – określany też często mianem balonowego – wiąże się z kosztami w postaci prowizji. W ramach bonusów salony „dorzucają” zwykle atrakcyjny pakiet ubezpieczeń.

Z uwagi na to, że klient „na dzień dobry” musi wyłożyć połowę wartości nowego samochodu (co jest sporym wydatkiem) kredyt jest przyznawany w oparciu o uproszczone procedury. Poza tym kierowca sam wedle własnego uznania może decydować o aucie – jeśli chce je sprzedać, nie musi nikogo pytać o zgodę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*