Oprocentowanie kredytów samochodowych

W roku 2012 notujemy najniższe od wielu lat, a raczej od początku zaistnienia w Polsce kredytów samochodowych, oprocentowanie. Klienci, którzy wnioskowali i otrzymali kredyty samochodowe na początku XXI wieku musieli się liczyć z oprocentowaniem na poziomie 21%!

W tym momencie sytuacja całkowicie się odwróciła – kredyty samochodowe przeciętnie dostępne są z oprocentowaniem na poziomie 6-7, a jak najbardziej niczym zadziwiającym są oferty z 4%! Oczywiście mówimy tutaj głównie o promocjach. Kiepska sytuacja na rynku samochodowym zmusza do poszukiwania nowych sposobów na klientów. Jednym z nich ma być atrakcyjnie oprocentowany kredyt samochodowy. Nie zapominajmy także i o tym, że w tym segmencie rynkowym panuje coraz większa konkurencja. Wprawdzie tylko część banków oferuje tego typu kredyty, lecz każdy chce stać się jednym z głównych graczy – przynajmniej dla tych produktów kredytowych.

Oprocentowanie w nadchodzącym czasie może być jeszcze niższe, ale tylko przy okazji promocji. Nie ma szans na to, by standardowe koszty kredytu były jeszcze niższe.

2 Replies to “Oprocentowanie kredytów samochodowych”

  1. To zaskakujące – tak obniżono oprocentowanie w ciągu kilku lat. Teraz pojawia się inna kwestia – jak ogromne dochody banki posiadały kiedyś? Szokujące. Zarobki musiały być kilka razy wyższe, a teraz? Ciekaw jestem jak to wygląda od wewnątrz.

  2. Wszystkie kredyty mocno potaniały przez ostatnie lata – również gotówkowy i hipoteczny. I pomyśleć, że samochodowy był 10 lat temu droższy niż teraz … Masakra. Rzeczywiście nieźle na nas zarabiali…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*