Kredyt samochodowy – jakie dokumenty?

Wnioskując o kredyt musimy dostarczyć do banku niezbędne dokumenty. W większości przypadków będziemy musieli je posiadać jeszcze przed ostatecznym złożeniem wniosku, gdyż są one wymagane. Bez nich klient nie będzie mógł wnioskować o kredyt.

To, jakie dokumenty będą niezbędne, uzależnione jest tak naprawdę od tego, od kogo auto jest nabywane.  Auto zarejestrowane w Polsce, kupione w komisie, to konieczność dostarczenia – ksera karty pojazdu, dowodu rejestracyjnego, faktury pro forma lub faktury VAT.  W przypadku auta od dealera, wymagana jest tylko faktura VAT lub faktura pro forma.  Dla auta kupionego od osoby fizycznej, kiedy auto jest zarejestrowane w Polsce, wymagane będzie okazanie umowy kupna-sprzedaży, ksera dowodu osobistego sprzedawcy, ksera dowodu rejestracyjnego oraz ewentualnie, karty pojazdu.

W przypadku, gdy sprzedaż realizuje firma, która nie handluje samochodami, wymagana jest faktura, ksero dowodu osobistego właściciela, ksero karty pojazdu,  ale również dokumenty rejestrowe tej firmy.  Dla aut sprowadzonych zza granicy, niezbędna jest faktura oraz zagraniczny dowód rejestracyjny, który musi być przetłumaczony przez tłumacza przysięgłego. Na tej podstaw klient otrzyma kredyt samochodowy.

2 Replies to “Kredyt samochodowy – jakie dokumenty?”

  1. Bardzo dobra lista – szukałem czegoś takiego. Widzę, że jednak wymagania są oczywiste, ale najpierw musiałem się o tym przekonać. Wkrótce będziemy wnioskować właśnie o kredyt samochodowy…

  2. Co ciekawe – wymagania wcale nie zmieniają się na bardziej atrakcyjne. Wręcz przeciwnie – są coraz wyższe. Coraz więcej dokumentów… Chyba że faktycznie jesteście stałymi klientami danego banku to możecie liczyć na łatwiejsze procedury. Bez tego nie ma szans..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*