Kredyt samochodowy dla emeryta

Teoretycznie emeryci, ze względu na niewielką wartość otrzymywanego świadczenia, nie powinni być wiarygodną grupą potencjalnych klientów dla banków. Tymczasem w praktyce, rzeczywiście można ich nazwać klientami wiarygodnymi, a to ze względu na źródło pozyskiwania tych środków.

Budżet państwa można uznać za pewnie źródło dochodu, tak więc bank nie musi się obawiać, że klient przestanie spłacać kredyt, ze względu na utratę prawa do świadczenia. Problemem jest jednak kwota, na jaką mogą liczyć emeryci. Przy emeryturze na poziomie 800 zł trudno jest liczyć na otrzymanie jakiegokolwiek kredytu, a tym bardziej nie ma co liczyć na wysoki kredyt samochodowy. By emeryt rzeczywiście miał szansę na otrzymanie takiego kredytu, musi otrzymywać znacznie wyższą sumę.

Banki proponują emerytom bardzo atrakcyjne warunki ubiegania się o kredyty. Przykładowo, Euro bank wymaga jedynie odcinków emerytury lub historii z konta bankowego, jeśli emerytura wpływa właśnie na nie.  Banki nie podają informacji, jak wielu emerytów stara się u nich o kredyty samochodowe.

3 Replies to “Kredyt samochodowy dla emeryta”

  1. Kredyt dla emeryta? Dupa, a nie kredyt. Chyba, że ktoś chce kilkaset złotych. Nie można otrzymać wysokiego kredyty na polską emeryturę, chyba że faktycznie macie co najmniej kilka tysięcy miesięcznie. Dla mnie takie kredyty samochodowe to fikcja.

  2. czy ja wiem, że to fikcja…..przecież każdy ma takie samo prawo do oferty bankowej. Z jednej strony premiuje się usługi bankowe wśród osób starszych. Należy zapobiegac wykluczeniu tej grupy społecznej z sektora bankowego. Ostatnio słyszałem, że jakiś bank daje karty kredytowe studentom bez dochodów. Emeryci mają regularny dochód i przy odpowiedniej konstrukcji oferty-będzie ich stac na kredyt samochodowy.

  3. Jakoś nie wierzę w te kredyty dla emerytów. Tyle razy spotkałem się z sytuacją, że odmówiono kredytu emerytowi… a to ze względu na wiek, a to znowu ze względu na niskie dochody… ciągle był jakiś powód, żeby odmówić. A jak już dadzą, to na pewno na samochód nie wystarczy Dla wielu emeryt to już nie człowiek. Nie ma prawa do niczego – ani do pożyczki, ani do własnego samochodu… Czas umierać i nic więcej. Po co “dziadowi” samochód?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*