Kredyt na nowe auto

Banki zdecydowanie chętniej kredytują zakup aut nowych, niż aut używanych i nie ma oczywiście w tym nic dziwnego. Generalnie pamiętajmy, że np. sama idea powstania banków należących do koncernów samochodowych, miała na celu powiększanie sprzedaży nowych aut. Czy rzeczywiście łatwiej jest o kredyt na nowe auto?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, że łatwiej, bo przecież przy wyższym kredycie wyższa musi być również zdolność kredytowa klienta. Klient nie posiadający odpowiednich dochodów, ani też odpowiedniej historii kredytowej w BIK, nigdy nie dostanie kredytu na nowe auto. Można powiedzieć nawet, że  z reguły najciekawsze promocje dotyczą nie samochodów nowych, lecz samochodów z ubiegłego roku, które są oferowane  w ramach wyprzedaży. Właśnie na zakup takich ciekawą ofertę przygotował Volkswagen bank.

W przypadku aut z 2011 roku, ostatnia promocja dawała możliwość zakupu auta z 10% wkładem własnym  i oprocentowaniem na poziomie 2,99! To doskonała propozycja, ale jedynie dla klientów, którzy  wnioskowali o kredyt na auto z 2011 roku.

2 Replies to “Kredyt na nowe auto”

  1. Przy zarobkach 2 netto na osobę nie dostaliśmy 70 tysięcy na nowe auto, a chcieliśmy maksymalnego okresu – 10 lat. Nie wiem z czego to wynikało, ale kompletnie mi się to nie podoba. Marzyłem o tym samochodzie ;/

  2. Gdyby jeszcze powiększyli zdolność kredytową to miałbym takie nowe auto, o jakim marzyłem. A tak? Na razie nie ma na to szans. Najgorsze jest to, że stale powiększają wymagania, co pewnie im znacznie zmniejsza ilość przyznawanych kredytów. Po co to?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*