Kredyt na bankowóz

Przedsiębiorca, który kupuje auto do prowadzenia swojej działalności, może odliczyć jedynie 60% wartości podatku VAT. Odliczenie 100% możliwe jest tylko w wybranych przypadkach. Przez lata Polacy wykorzystywali tutaj instalację kratki, oddzielającej bagażnik, od pozostałej części auta, ale teraz już nie ma takiej możliwości.

Obecnie jednak przedsiębiorcy mają inny sposób na rozwiązanie tego problemu. Jest nim bankowóz. Klient, który zakupi bankowóz ma pełno prawo do odliczenia podatku VAT, również od kwoty zakupu paliwa czy też części zamiennych. Niestety, ale dopasowanie auta pod bankowóz jest dosyć kosztowne – może to kosztować nawet 15 tysięcy złotych. Dealerzy jednak sami rozpoczęli produkcję aut, które już spełniają te wymogi. Przykładem niech będzie marka Volvo, w której autach znaleźć można już niezbędne instalacje do przewożenia pieniędzy. Oczywiście zakup takiego auta można jak najbardziej finansować z kredytu lub w ramach leasingu. By uzyskać taki kredyt samochodowy, klient musi się wykazać oczekiwaną zdolnością kredytową.

3 Replies to “Kredyt na bankowóz”

  1. Bankowozy? Obawiał bym się. Fiskus może się nieźle zabrać za tych, co wykorzystają to żeby oszczędzić. W Polsce robi się wszystko by niszczyć biznes, a że prawo na to pozwala? To akurat dla nich mało istotne.

  2. Mamy bankowóz. Dla zaoszczędzenia 40% VATu było warto. Co mają nam zrobić? Wszystko zrealizowano w 100% legalnie, tak więc o co chodzi? He?

  3. Nie sądzicie chyba, że jakiś przedsiębiorca kupi bankowóz po to tylko, żeby odliczyc cały VAT???tymbardziej, że jego działalnosc gospodarcza zupełnie się różni od przeznaczenia tego auta. Przeróbka i dostosowanie go do swojej działalności zapewne przekroczy korzyści z VAT-u

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*