Jak wybrać kredyt samochodowy?

Kredyty samochodowe są coraz bardziej popularnym produktem kredytowym, jaki oferowany jest przez polskie banki. Wprawdzie wciąż, tylko niewielka część wspomnianych banków posiada w swojej ofercie kredyt samochodowy, ale nie ulega żadnym wątpliwościom, że w kolejnych latach, również inne banki będą proponowały ten produkt.
By wybrać odpowiednie kredyt samochodowy należy poznać kilka kwestii, jak również wiedzieć na co należy zwrócić uwagę. Oczywiście biorąc pod uwagę poziom kosztów, musimy porównać oprocentowanie takiego kredytu, wysokość marży oraz ewentualne koszty dodatkowe, takie jak choćby ubezpieczenia. Klient powinien wiedzieć czy bank, daje możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych kosztów. Jeśli koszty się pojawiają, to jaka jest ich wysokość. W przypadku samochodów używanych istotne jest również to, jaki może być maksymalny wiek auta w momencie spłaty ostatniej raty.

Dla klienta bez wkładu własnego istotne jest to, czy taki wkład jest wymagany. Na koniec klient powinien sprawdzić akceptowane źródła dochodów. Być może któryś z banków bierze pod uwagę specyficzne źródła dochodu, co powiększyłoby zdolność kredytową? Dla wszystkich klientów, którzy nie mają czasu na takie porównania, rozwiązaniem polecanym jest pomoc doradców kredytowych.

3 Replies to “Jak wybrać kredyt samochodowy?”

  1. Doradca, doradca i jeszcze raz doradca. Samodzielnie nie da rady sprawdzić wszystkie oferty samodzielnie. Porównania? Są aktualne przez tydzień, może dwa tygodnie, ale na pewno nie dłużej…

  2. No nie powiedziałbym. Doradca? A niby co da taki doradca? I tak dostaniesz ofertę na której doradca zarobi najwięcej. Nie bądźcie naiwni – oni również są nastawieni na jak najwyższe zyski, ale dla siebie, nie dla nas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*