Jak wybrać atrakcyjny kredyt samochodowy?

Decyzja o zakupie samochodu jest niewątpliwie jedną z najważniejszych decyzji jakie w życiu podejmujemy – wymaga bowiem zaangażowania dość dużej ilości pieniędzy, którymi nie zawsze dysponujemy. W takiej sytuacji możemy skorzystać z opcji oferowanych nam przez banki – mowa w tym momencie o kredytach samochodowych, które wśród Polaków cieszą się sporą popularnością  Ofert w tym zakresie jest do wyboru sporo, co z jednej strony zwiększa szanse na znalezienie czegoś możliwie jak najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb, ale z drugiej strony utrudnia to podjęcie ostatecznej decyzji.

Każdy z nas zadaje sobie w tym momencie pytanie jaki właściwie kredyt samochodowy można określić mianem dobrego. Tutaj najistotniejszymi kwestiami są rzecz jasna prowizja oraz oprocentowanie. Zdeterminowane są one wieloma czynnikami takimi jak przykładowo wysokość kredytu, udział środków własnych czy wiek pojazdu. Poza tym musimy zwracać uwagę także na zabezpieczenia stosowane przez bank.

Najkorzystniejsze dla nas pod tym względem kredyty samochodowe to takie, gdzie nie jest wymagany zastaw rejestrowy – nie da się ukryć, że dla kierowców jest to najgorsze i najbardziej uciążliwe ze wszystkich możliwych zabezpieczeń. Nie dość, że informacja o tym, iż auto jest przedmiotem umowy kredytowej trafia do dowodu rejestracyjnego, to trzeba się jeszcze sporo nachodzić, by taki wpis uzyskać (a potem, by zniknął z dokumentów). Banki dysponują na tyle szeroką gamą narzędzi, że autokredyt z powodzeniem może zostać zabezpieczony na inne sposoby.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*