Dodatkowe opłaty przy kredycie samochodowym

Zakup samochodu na kredyt wiąże się nie tylko z kosztami marży, prowizji banku czy też ubezpieczeń. Istnieją również pewne koszty dodatkowe, które pojawiają się na podobnych zasadach, co przy kredycie hipotecznym.  O jakich kosztach mówimy i jaka jest ich wysokość?

Dodatkowe opłaty jakich wymagają banki przy kredycie samochodowym są różne w każdym przypadku. Nie ma reguły, że wysokość kosztów jest podobna, ani też że dodatkowym kosztem będzie ta sama usługa. Np. kredyt samochodowy Alior bank, to 250 zł za ustanowienie zastawu rejestrowego oraz 160 zł za inspekcję pojazdu, a wniosek do sądu o wykreślenie zastawu to dodatkowe 100 zł. Np. Multibank za aneks zawarty do umowy kredytowej oczekuje od klienta 100 zł (o ile nie powiększa się kwota kredytu).  Kolejny przykład to Volkswagen bank, który za dodatkową formę zabezpieczenia pobiera opłatę w wysokości 200 złotych. Wprawdzie nie są to sumy duże, ale wpływają na ostateczne koszty kredytu.

W przypadku gdy klient wnioskuje o niski kredyt na krótki okres, warto również sprawdzić ofertę kredytu gotówkowego. Być może będzie bardziej atrakcyjna?

2 Replies to “Dodatkowe opłaty przy kredycie samochodowym”

  1. Ale czy przy zakupie auta również ponosi się dodatkowy koszt w wysokości 2% podatku od wartości auta? Powiedzcie, że nie… To żenujące jak w Polsce zdziera się z ludzi pieniądze – szkoda gadać! Przynajmniej te koszty o których piszecie są minimalne.;

  2. Przecież te sumy są śmieszne, biorąc pod uwagę koszty hipoteki. Tak więc zamiast narzekać cieszmy się z tego, że akurat w tym wypadku zdzierają z nas tak mało – oby dalej tak było.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*